Fylkesmøtet skal velge:
- Fylkesleder 100 % frikjøpt verv
- Fylkesnestleder 100 % frikjøpt verv
- 6 fylkesstyremedlemmer
- 6 varamedlemmer
- Delegater til NSFs landsmøte og varadelegater
Fylkesmøtet er medlemmenes øverste organ i fylket. I tillegg til valgene er møtet en arena for politiske diskusjoner og prioriteringer for medlemmene i fylket.
Tid og sted
Thon Hotel Opera 17.-18. februar 2027
Ønsker du å være delegat til fylkesmøte?
Valg av delegater til fylkesmøtet vil finne sted i de enkelte hovedtillitsvalgtområdene i løpet av høsten. Alle medlemmer kan stille til valg i sitt HTV-område.
Uttalerett, forslagsrett eller stemmerett?
Disse retningslinjene gjelder for møtet:
- Delegater som er valgt av og blant medlemmene i det enkelte hovedtillitsvalgtområde har uttale-, forslags- og stemmerett.
- Fylkesstyrets medlemmer, fylkesleddets nominasjonskomite, fylkesleddets hovedtillitsvalgte og lokale faggruppeledere som ikke er valgt som delegater, har uttale- og forslagsrett, men ikke stemmerett.
- Alle medlemmer har adgang til møtet og har uttalerett, men ikke forslags- og stemmerett.
Nominasjonskomite og dens rolle
Fylkets nominasjonskomite foretar innstilling til valg av leder, nestleder og medlemmer til fylkesstyret. Nominasjonskomiteen gir også en innstilling når det gjelder valg av delegater til landsmøtet.
Leder av nominasjonskomiteen:
Mette Neergård, Oslo Universitetssykehus
Medlemmer av nominasjonskomiteen:
Sonja Snæbjörnsdottir, Helseetaten Oslo kommune (nestleder)
Morten Venberget, Statens Helsetilsyn
Marie Holmseth, Oslo Universitetssykehus
Vidar Pedersen, Velferdsetaten Oslo kommune
Varamedlemmer av nominasjonskomiteen:
Morten Sommerstad, Oslo Universitetssykehus (1. vara)
Spørsmål om valgene som skal gjøres på fylkesmøtet rettes til leder av nominasjonskomiteen: mneergar@ous-hf.no