Fylkesmøtet i Vestfold 2027 avholdes 2. februar på Hotel Klubben i Tønsberg. Her vil du finne kunngjort informasjon. Det vil fortløpende legges ut mer informasjon på denne siden.
Send inn saker til fylkesmøtet
Fylkesmøtet kan, ifølge vedtektene, «behandle og gi råd i politiske saker til fylkesstyret». Dette kan være politiske saker som gjelder forhold i Vestfold, i andre tilfeller saker som ønskes fremmet for landsmøtet.
Saker til fylkesmøtet som enten ender i en uttalelse eller vedtak på fylkesmøtet eller ønskes videresendt til landsmøtet, må være ferdig utredet ved innsending. Dette innebærer minimum avsnittene «aktuelt for saken» og «forslag til vedtak».
Tidsfrister
- 2. november – frist for innsending av forslag til saker
- 4. desember – fylkesstyret innstiller til saksliste under fylkesmøtet
- 19. januar – publisering av saker til fylkesmøtet
Innsending av saker skjer via vår e-postadresse: vestfold@nsf.no. Trenger du hjelp eller bistand, ta kontakt med fylkeskontoret ved Morten Falkenberg eller Nina Jeanette Tollehaug
Fylkesstyrets ansvar og oppgaver
De fleste av fylkesstyrets oppgaver har en politisk dimensjon, enten det gjelder fagpolitikk, interessepolitikk eller samfunnspolitikk.
Fylkesstyret overordnet
- Fylkesstyret får oppdrag, bestillinger, målkrav og rammer fra landsmøtet gjennom forbundsstyret.
- Fylkesstyret skal ta prinsipielle standpunkter og gi råd om helsetjenestetilbudet i fylket og helseregionen.
- Fylkesstyret har også oppgaver som ikke er av direkte politisk karakter, for eksempel når det gjelder rammebetingelser for budsjett og handlingsplaner.
Lederen og nestlederen
Vervet som leder og nestleder er på heltid og med godtgjørelse fra NSF.
Fylkeslederen er øverste leder i fylket og representerer fylket utad. Fylkeslederen leder fylkesstyret og er ansvarlig for
- at styret ivaretar sin rolle i tråd med mandatet
- at styret tar prinsipielt standpunkt og gir råd om helsetjenestetilbudet i fylket og i regionen
Fylkeslederen deltar i NSFs helhetlige, nasjonale arbeid og er ansvarlig for å
- fremme og fronte NSFs politikk med utgangspunkt i NSFs styringsdokumenter og bestillinger fra forbundsstyret
- etablere et kontaktnett for å kunne påvirke relevante politiske og administrative beslutningstakere og dermed sette politisk dagsorden i fylket
Fylkeslederen skal i samarbeid med den administrative lederen sørge for at
- saker og vedtak følges opp
- nødvendige tiltak blir iverksatt
Fylkesnestlederen er fylkeslederens stedfortreder, og de to samarbeider om den politiske ledelsen i fylket.
- Lederen og nestleder har oppgaver knyttet til fylkeskontorets drift innenfor politiske vedtak, handlingsplan og overordnede mål.
- De fordeler oppgaver seg imellom for å sikre best mulig måloppnåelse i fylkesstyret. Oppgavene bør fordeles etter kompetanse og interesseområder. Dette gjelder både internt arbeid og ekstern representasjon og/eller møter.
Styremedlemmene
Fylkesstyret har rundt seks heldagsmøter i løpet av året, og det forventes at styremedlemmene stiller forberedt. Medlemmene får møtehonorar.
Medlemmene i fylkesstyret skal også
- ha kontakt med og påvirke relevante politiske og administrative beslutningstakere
- understøtte, bistå fylkesledelsen og medvirke til at NSFs politikk er synlig i hele fylket
Nominasjonskomitéen
Nominasjonskomité for NSF Vestfold er valgt
6. april 2026 ble nominasjonskomiteen Vestfold valgt for 2026-2027.
Komiteens oppgave er å vurdere og innstille kandidater til valg av nytt fylkesstyre for NSF Vestfold i perioden 2027-31 samt fylkesleddets delegasjon til landsmøtet i november 2027.
Med bistand fra fylkeskontoret ivaretar nominasjonskomiteen de valgtekniske funksjonene under fylkesmøtet 2. februar 2027.
Den nyvalgte komiteen består av leder Randi Askjer, medlemmene Lise Gulliksen, Thina Alice Andersen, Tina Borge Bergh og Tom Richard Sølling.
1. varamedlem ble Sudzyo Janepher Kalengo-Oseki og som 2. vara ble Silvano Scurti valgt.
Fylkeskontoret gratulerer med valget og ønsker komiteen lykke til med arbeidet frem mot fylkesmøtet 2. februar 2027 på Hotel Klubben i Tønsberg.
Samtidig oppfordrer vi alle medlemmer til å foreslå (villige) kandidater til vervene. Du kan lese mer og foreslå kandidater her.
