Er du vår nye dirigent?
Vi i Norsk Sykepleierforbund Trøndelag har siden 2012 hatt et eget trommekorps. Trommekorpset består av sykepleiere som på fritiden har stilt opp til øvelser, samlinger, medlemsmøter og politiske markeringer. Korpset består for tiden av drøyt 20 trommiser med både kort og lang fartstid.
Vi er nå på utkikk etter en ny kreativ, tålmodig og pedagogisk dyktig trommeinstruktør/dirigent. Vi ser hvilken glede våre trommiser har av å være med i trommekorpset, og medlemmene synes det er veldig stilig når de deltar på våre arrangementer eller politiske markeringer. Det er derfor et sterkt ønske å videreføre korpset.
Trommekorpset øver to timer hver tirsdag i våre lokaler på Solsiden, og følger skoleruta gjennom året. De spiller fast på to av våre største arrangementer som arrangeres i juni og november/desember med til sammen nær 800 deltakere. I tillegg spiller de på markeringer som for eksempel 8. mars, 1. mai og 17. mai. De har også en seminarhelg på vårparten.
Vi ønsker som sagt å rekruttere en fast instruktør/dirigent for vårt trommekorps. Alternativt kan det være aktuelt med en midlertidig instruktør ut dette skoleåret slik at vi får litt bedre tid til å rekruttere en fast. Oppdraget er bundet av kontrakt og honorert. Vi stiller også med det som måtte være nødvendig av instrumenter og vedlikehold av disse. Det finnes flere trommekorps i Norsk Sykepleierforbund, og det er et potensiale for mer samarbeid mellom disse når det kommer til utveksling av noter, ideer og samspill.
Spørsmål om og søknader på stillingen kan rettes til administrativ leder i Trøndelag - Knut Jørgen H. Rotabakk på knut.jorgen.rotabakk@nsf.no