Kollektive forsikringer: Disse blir automatisk flyttet til KLP
NSF har kollektive forsikringer for medlemmene som du enten automatisk er en del av (livsforsikringspakken og studentforsikringene) eller kan velge å være en del av (utvidet livsforsikring, innbo, reise, barn og ansvar).
De kollektive forsikringene videreføres med gode vilkår og priser.
Du får mer informasjon om de kollektive forsikringene i god tid før årsskiftet.
Les mer
|
|
Individuelle forsikringer og lån: Disse kan du selv velge å flytte til KLP
Dersom du har individuelle forsikringer (f.eks. bil, båt, hus eller kjæledyr) og/eller lån som du også ønsker å flytte, må du selv kontakte KLP. Forsikringene blir tilgjengelige med medlemsbetingelser fra 1. januar.
Hvis du ikke foretar deg noe, blir dine individuelle forsikringer og/eller lån værende i DNB/Fremtind.
Les mer
|
|
Spørsmål og svar om overgangen til KLP
Har du andre spørsmål om overgangen til KLP? Vi har samlet svar på det mange lurer på.
Les mer
|
|
KLP har en sterk tilknytning til sykepleiere
KLPs konkurransedyktige vilkår, høye kundetilfredshet og gode medlemsbetingelser er begrunnelsen for at valget falt på KLP.
– Norsk Sykepleierforbund har lagt vekt på KLPs lange erfaring med å levere tjenester til offentlig ansatte og den sterke tilknytningen til sykepleiere, sier forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen.
Les mer
|
|
|