Overgangen skjer i praksis fra 1.1.2026. De kollektive forsikringsordningene vi har for våre medlemmer, vil da bli flyttet til KLP Skadeforsikring. Hvis du også har individuelle forsikringer, bestemmer du selv om du vil flytte disse.
Sterk tilknytning til sykepleiere
Forbundsleder i NSF, Lill Sverresdatter Larsen, viser til KLPs konkurransedyktige vilkår, høye kundetilfredshet og gode medlemsbetingelser som begrunnelser for valget.
– Norsk Sykepleierforbund har lagt vekt på KLPs lange erfaring med å levere tjenester til offentlig ansatte og den sterke tilknytningen til sykepleiere. Ved siden av det primære, som er at vi alltid ser etter de beste avtalene for våre medlemmer. Det er også et stort pluss at KLP er eid av kommuner og helseforetak, og dermed ikke har eksterne eiere som tar utbytte, sier Sverresdatter Larsen.
Konsernsjefen i KLP, Sverre Thornes, er glad for at Sykepleierforbundet valgte KLP.
– Vi i KLP er opptatt av å ta vare på de som tar vare på oss, og denne avtalen viser at vi gir de beste betingelsene innen bank og forsikring til ansatte i Kommune- og Helse-Norge. Nå er alle medlemmene i Sykepleierforbundet garantert de samme gode vilkårene som de ansatte med pensjonssparing i KLP får, sier Thornes.
Lederen for forsikringskontoret i NSF, Randi Moan Riiber, viser til at KLP har lang erfaring med å gi forsikring til offentlig ansatte.
– 90 000 sykepleiere har offentlig tjenestepensjon i KLP. Jeg tror det blir bra, sier hun til Sykepleien.
KLP var én av fire tilbydere i anbudsrunden.
Har du spørsmål?
Hvis du som medlem lurer på hvordan byttet av leverandør vil påvirke dine bank- og/eller forsikringsavtaler, kan du kontakte forsikringskontoret.