Nå kan du melde deg på NSFs e-helsekonferanse 2027

En kvinne og en mann står ved siden av hverandre på en scene foran en sal med tilhørere.

Arkivbilde fra e-helsekonferansen i 2025. 2. nestleder Gro Lillebø ses sammen med helseminister Jan Christian Vestre. Foto: Kristin Henriksen / Norsk Sykepleierforbund

Hvordan kan teknologi og digitalisering bidra til bedre sykepleie og bærekraftige helse- og omsorgstjenester?

Norsk Sykepleierforbund arrangerer e-helsekonferansen i samarbeid med faggruppen E-helse NSF. På konferansen setter vi søkelyset på hvordan teknologiske muligheter kan brukes til å utvikle sykepleien og tjenestene – med pasienter, brukere og helsepersonell i sentrum.

  • Når: 17.–18. februar 2027
  • Hvor: Thon Hotel Storo i Oslo

Konferansens faglige program vil bli presentert som plenumsforedrag og parallelle sesjoner.

Program, priser og påmelding

Programmet blir publisert fortløpende frem mot konferansen.

  • Deltakeravgift
    • NSF-medlem: 800 kroner
    • Ikke-medlem: 2800 kroner

    Avgiften kommer i tillegg til obligatoriske hotellkostnader.

  • Hotellkostnader

    Du må betale hotellkostnader, men du kan velge om du skal delta med eller uten overnatting 17.–18. februar og med eller uten middag 17. februar.

    Uten overnatting

    • Deltakelse med middag: 2913 kroner
    • Deltakelse uten middag: 1910 kroner

      Prisene inkluderer lunsj og pauseservering begge dager.

    Med overnatting

    Overnattingen er fra 17. til 18. februar.

    På enkeltrom

    • Deltakelse med middag: 4100 kroner
    • Deltakelse uten middag: 3470 kroner

      Prisene inkluderer lunsj og pauseservering begge dager, i tillegg til frokost 18. februar.

    På dobbeltrom

    • Deltakelse med middag: 3657 kroner (per person)
    • Deltakelse uten middag: 2840 kroner (per person)

      Prisene inkluderer lunsj og pauseservering begge dager, i tillegg til frokost 18. februar.

Du kan søke NSF om fag- og kursmidler for å delta

Er du NSF-medlem, kan du søke om økonomiske støtte for å delta på e-helsekonferansen.

Vi utforsker hvordan vi kan bruke teknologien enda bedre

Helse- og omsorgstjenestene står foran store endringer. Kunstig intelligens og ny teknologi kan endre arbeidsprosesser, frigjøre tid og gi nye muligheter for samhandling og oppgavedeling – men teknologi er allerede en del av sykepleierens arbeid. Spørsmålet er hvordan vi kan bruke den enda bedre?

Konferansen løfter hvordan digitale løsninger kan understøtte sykepleierens arbeid, bidra til bedre beslutninger og gi mer sammenhengende og trygge tjenester.

Når informasjon kan deles og brukes på tvers, og løsningene utvikles med utgangspunkt i tjenestenes og pasientenes behov, kan teknologien bli et viktig verktøy for kvalitet og pasientsikkerhet.

Hva betyr dette for sykepleien, og hvordan kan vi utvikle og ta i bruk teknologi på en måte som styrker den faglige kvaliteten og gir bedre ressursutnyttelse? Dette er noen av spørsmålene vi utforsker på årets konferanse.

Posterutstilling – del ditt prosjekt eller din idé

Har du et prosjekt, en studie, en innovasjon eller en idé du ønsker å dele?

Da inviterer vi deg til e-helsekonferansens posterutstilling. Det er også mulighet for å presentere bidraget ditt muntlig. En av sesjonene på konferansen vil bestå av innsendte bidrag.

Vi ønsker bidrag som viser hvordan teknologi, digitalisering, kunstig intelligens og innovasjon kan bidra til å utvikle sykepleien og helse- og omsorgstjenestene.

Fristen for å sende inn et bidrag er 1. desember 2026.

Ønsker du utstillerplass på konferansen?

Er du utstiller, kan du leie standplass. Send en e-post for å inngå en avtale om utstillerplass.